Ingelegde rode ui
Ingelegde rode ui kan je overal bij eten. Het is super lekker bij de nasi of bami, op een bao broodje met eend, maar zelfs je broodje kaas kun je ermee opleuken. Het ziet er dan ook gelijk een stuk spannender uit met je roze uitje. Echt een fantastisch gerecht, als je dit hebt geprobeerd zal je daarna altijd een weckpot klaar hebben staan in de koelkast!
Soort: On the side
Level: Ik kan een ei bakken
Bereidingstijd: 10 minuten (30 minuten wachttijd)
Extra’s: Weckpot
Ingrediënten (voor 1 weckpot)
- 4 rode uien
- 250 ml water
- 100 ml natuur azijn
- 150 ml witte wijn azijn
- 3 el agave siroop
- 2 teentjes knoflook
- peper en zout
Mise-en-place
Schil de ui en snijd hem dan door de helft, vervolgens snijd je halve ringetjes van de ui en doe je deze allemaal in de weckpot.
Let’s continue
In een steelpannetje breng je alle ingrediënten (behalve de ui) tegen de kook aan. Zodra het een beetje begint te borrelen haal je het van het vuur af. Vervolgens giet je dit mengsel in de weckpot bij de rode uien en doe je de weckpot dicht. Dit laat je staan op het aanrecht en afkoelen. Na een half uur zie je dat de ui roze begint te worden en kan je ze eten. Je kunt de uitjes lang bewaren in de koelkast dus wij maken altijd gelijk een grote batch.