Curry madras
Wat is curry nu precies? Toen wij bedachten om het op te zoeken kwamen we op titels uit waar wij ons totaal niet in konden vinden. De online variant van de ‘Van Dale’ noemt het bijvoorbeeld: 1 met kerrie gekruide tomatenketchup, of 2 (meervoud: curry’s) Indiaas gekruid gerecht dat lang gesudderd heeft. Oké dat tweede komt dan misschien aardig in de buurt. Maar lang hoeft echt helemaal niet lang te zijn. Dit gerecht kan al binnen een half uurtje tot 40 minuutjes bij jou op je bord liggen.
Ook denken veel mensen dat curry een soort ‘bel de brandweer’ gerecht is. Dat is deze versie zeker niet. Tuurlijk heeft het lekker wat pit. Maar geeft het je niet twee keer ‘plezier’ en kun je door het toevoegen van de chilipeper zelf bepalen hoe pittig jij jouw versie wilt maken.
Wij zijn echt super fan van de paste die wij gebruiken en halen deze onze favoriete toko Tropica. Deze curry paste bevat namelijk geen smaakversterkers, conserveringsmiddelen of kunstmatige kleurstoffen. Wij koken normaal nooit met pakjes maar om zelf een curry paste te maken is een behoorlijke klus. Dus dan is dit een pakje zonder het gevoel van een pakje.
Soort: Skinny body, Daily Dinner
Level: Koken, braden, pocheren? Ik kan best iets creëren
Bereidingstijd: 35 minuten
Extra’s: Braadpan met deksel
Ingrediënten (voor 3 grote porties)
- 1 bloemkool
- 200 gram kippendijen
- 1 rode ui
- 5 tomaten
- 1 rode paprika
- 150 gram gebroken sperzieboon (diepvries)
- 400 ml kokosmelk
- 1 limoen
- 1 chilipeper
- 1 pakje curry madras paste (wij gebruiken deze)
- 150 gram rijst
- Olijfolie
Mise-en-place
Dit onderdeel bestaat uit snijden, snijden en nog eens snijden. Het maakt niet zo uit met welke groente je begint. Wij werken van groot naar klein. Dus start je ook met de bloemkool snijd deze dan in kleine roosjes. Snijd de paprika en tomaten in blokjes. Pel en snipper de ui. Snijd vervolgens de chilipeper fijn. Wil je de curry niet te pittig? Verwijder dan de pitjes en zaadlijsten voor je de chilipeper fijn snijdt. Als laatste snijd je de kippendijen in kleine blokjes.
Let’s continue
Verwarm een klein beetje olijfolie in een braadpan. Voeg als eerste de kip toe en braad deze een minuut of 5 op middelhoog vuur aan. Voeg daarna de ui toe en bak twee minuutjes mee. Voeg dan de overige groenten (met de sperziebonen) toe en schep het geheel in een minuut of 5 goed door.
Zet ondertussen een pan met water op het vuur voor de rijst en kook volgens de gebruiksaanwijzing.
Voeg dan de currypaste toe en roer het geheel 2 minuten goed door. Nu kun je de kokosmelk toevoegen en alles even doorscheppen. Plaats de deksel op de pan en laat het geheel op laag vuur 10 tot 15 minuten even stoven. Hussel het geheel tussentijds 1 keer goed door.
Tot slot voeg je het sap van de limoen toe en roer je het geheel nog even door. Wij voegen de rijst toe aan de curry en mengen alles in de braadpan door maar je kunt het natuurlijk ook apart van elkaar serveren. Klaar is je curry madras!
Deze curry gemaakt? Super leuk als je het eindresultaat met ons deelt! Deel jouw creatie op Instagram en tag ons @kookaholic_